Кактуси, море і каміння, або як виглядає мальтійська "глубінка"
Прогулятися Валлеттою звичайно цікаво, але хочеться побачити щось менш підготовлене для туристів. Тому не вагаючись сідайте на автобус і їдьте, наприклад, в напрямку Чіркеви (Cirkewwa) - звідти можна потрапити і на другий за величиною острів мальтійського архіпелагу - Гозо, і до найпівнічнішої частини острова Мальта і коралової лагуни.
Куди б ви не пішли, море скоріш за все буде неспокійне. Хоча, можливо воно таке лише взимку. Але що буде точно - так це майже повна відсутність піску як такого. Мальта по суті це скелі серед моря. Пісок тут рідкість, дерев мало, річки майже відсутні.
Зате є прямі дороги без ям.
Більше того - ці дороги досить часто проходять узбережжям, з якого відкривається красивий вид
Єдине що, не забувайте подивитися саме направо, коли переходите дорогу
Вид на острів Коміно
Узбережжя майже всюди порізане скелями, при чому в прямому сенсі гострими. Зате це все створює щось на зразок марсіанського позаземного пейзажу.
На Мальті досить багато покинутих будівель. От одна із них - колишній редут, збудований ще французами.
Мальтійці досить релігійні і в більшості своїй католики. Тому тут часто можна зустріти от такі статуї Мадонни поруч з величезним алое.
І знову ж таки коти.
Котів тут багааато. На 450 тис населення Мальти приходиться близько 1 млн котів (не питайте, як це рахували). Та і відчувають вони тут себе непогано. І якщо у Києві котів визнали частиною екосистеми міста, то на Мальті скоріш за все коти свого часу визнали людей такою частиною.
Інколи в парках навіть роблять "котячі будинки", де вони мають жити. Кажуть, що десь навіть є "котячі їдальні".
Ну а почалося все це кото-поклонство знову ж таки ще в часи Мальтійського ордену, коли тримати у себе вдома цю пухнасту істоту було символом достатку.
От як раз задачка - порахуйте котів на цьому фото. Має вийти 7.
Ходить, до речі, байка, що коли якось з головного ботанічного саду кудись зникли всі коти, це питання з'явилося на порядку денному парламенту. І у відповідь на парламентський запит керівництво саду заспокоїло всіх законотворців, що котів відвезли на медичний огляд і скоро повернуть на місце. Що, в принципі, і сталося і всі з полегшенням видихнули та перестали пити корвалол.
Собаки на Мальті теж є, але їм тут не поклоняються
Водяться на Мальті ще також гекони - повзають усюди, де тільки можна. От тут вдалося лише лапку сфотографувати.
Кажуть, є ще на Мальті хамелеони і скорпіони. Повзають також змії, але вони не отруйні. Був ще колись такий собі мальтійський бегемот, але вимер.
А ось так виглядає собі звичайне мальтійське "поселення-глубінка".
Людей ще мало, очевидно не сезон. Більшість з'їжджаються, напевно, коли вже тепло і можна плавати. До того, треба ж кудись тікати від туристів.
В часи Мальтійського ордену острів забудовували сторожовими вежами, які також посилювали артилерією. В самій північній точці острова як раз стоїть одна така - Біла вежа (Torri tal-Aħrax).
Заборонено, як видно, майже все.
Зате є окремий пляж для власників собак. Із собаками.
Окрема історія з кактусами. Із місцевої флори вони тут найбільш колоритні разом із пальмами.
Називаються вони кактус-опунція. Більше ніж кактусів тут тільки котів.
При чому самий "лист" кактуса вважається овочем, а плоди - фруктами. Місцеві із них варення роблять або ж просто так жують.
Ну а от так виглядає стандартний мальтійський пейзаж - дерев майже немає.
Затока, навколо якої стоїть поселення з літніми будиночками
Вид на переправу на острів Гозо
А от це одна із цікавинок самої північної точки о.Мальта - Коралова лагуна.
До берега тут треба йти обережно, бо каміння дійсно гостре. Зате непогано тут займатися дайвінгом.
Місцевий рибалка
Також буде цікаво:
Немає коментарів:
Дописати коментар